Wycieczkę zaczynamy z parkingu koło ośrodka wypoczynkowego Lazurowa Bryza w Poddąbiu. Patrząc w kierunku morza idziemy w lewo czerwonym szlakiem. Na początku idziemy kamienistą ścieżką wzdłuż ośrodków wypoczynkowych. Następnie skręcamy w prawo kierując się do wejścia na plażę. Tuż przed zejściem skręcamy w lewo do na leśną ścieżkę, gdzie kieruje nas szlak.

Po paru minutach spaceru w cieniu drzew ukazuje nam się morze. Jesteśmy na dość wysokim klifie. Przed nami rozpościera się piękny widok. Wsłuchujemy się w szum morza, a wiatr targa nam włosy we wszystkich kierunkach. Stając na krawędzi i patrząc w górę, można odnieść wrażenie, że latamy wraz z mewami nad plażą. Idziemy wzdłuż klifu wyboistą ścieżką wśród drzew, która momentami jest piaszczysta. Dochodzimy do kładki (raczej mostu), pod którą przepływa mały strumyk.

Za mostem schodzimy na plażę i wracamy do ośrodka. Podziwiamy klify od dołu i szukamy muszelek na brzegu morza. Plaża przez większość wędrówki jest pusta. Niedaleko wejścia S2 zobaczyć możemy wrak statku. Aby zejść z plaży pokonać musimy strome schody. Cała wycieczka zajęła nam nieco ponad godzinkę.