bobryRuszamy z parkingu koło szkoły kierujemy się w stronę lasu. Po lewej stronie mamy działki. Z końcem działek skręcamy w lewo i jedziemy cały czas prosto. (1, 2) Po drodze oglądając piękno kuźniańskiego lasu. Dojeżdżamy do skrzyżowania, na którym jedziemy w lewo. (3) Jesteśmy na łące z paśnikiem. (4) Skręcamy w pierwszą w prawo i przed siebie. Po chwili skręcamy w lewo. Drogę wyznacza nam czerwony szlak, który prowadzi nas aż do Leśniczówki Krasiejów.

Tuż przed leśniczówką mijamy miejsce bytowania bobrów. (5, 6, 7) Teraz naszą drogę wyznacza droga RACZOKOWA. Po prawej mijamy ławeczkę (8) a później po lewej i prawej ostoję zwierzyny. (9) Lekkim łukiem w prawo docieramy do znaku Punkt Czerpania Wody gdzie można zobaczyć ostoję zwierząt z drugiej strony. (10, 11) Wracamy do skrzyżowania i wjeżdżamy na Górę Szlozberg. (12, 13) Na górze wybieramy drugą drogę z lewej i jedziemy w dół. Teraz tą drogą cały czas przed siebie. W dół w górę w dół i górę tak na przemian.

Trasa ma dużo odnóg, którymi też na pewno gdzieś się wyjedzie. Jednak najlepiej jechać głównym szlakiem po drodze będziemy przejeżdżać prosto przez skrzyżowanie, na którym na środku stoi sporych rozmiarów pień. (14) Wjeżdżamy na ostatnią górkę. Trasa lekko w dół. Na skrzyżowaniu (15) w prawo i jesteśmy już na drodze, którą jechaliśmy w przeciwnym kierunku.